
Kavel-57 naar locatie buiten dorp
12-01-2012 06:21
0 reacties
ACHTERVELD - Nog maar een half jaar geleden vestigde Kavel-57 zich midden in het dorp in de voormalige coöperatie-winkel. Een etalage met diversiteiten die nu is verhuisd naar een locatie even buiten Achterveld.
door Arnoud J. Spaaij
Addy van de Burgwal en Ben van Middelaar, de eigenaren van Kavel-57, waren de afgelopen maanden ‘s avonds volop aan het werk in de hal van het voormalige bouwbedrijf Ruitenbeek aan de Hessenweg. De etalage, die in het midden van het dorp vooral veel passanten nieuwsgierig maakte, is er nu niet meer. Maar volgens beide heren scheelt dat straks wel veel kijkers maar niet veel kopers. ,,Het zijn toch vooral mensen van buitenaf die ons weten te vinden,’’ zegt Van de Burgwal, ,,via internet of op een andere manier.’’ Van Middelaar knikt beamend en voegt lachend toe: ,,In het dorp kregen we wel veel aanloop maar dat waren vaak koffiedrinkers, overigens wel heel erg gezellig hoor en hier hebben we ook altijd de koffie klaar.’’ Hij wijst om zich heen met een ruim gebaar door de hal. Achterin hebben de mannen een werkplaats gemaakt. Die staat vol maar is nog niet zo opgeruimd als de rest van de loods. Hier moeten reparaties van spullen worden uitgevoerd want lang niet alles dat de mannen ophalen uit woningen en bedrijven is geschikt om gelijk te verkopen.
In de hal zijn een soort afdelingen gemaakt. Servies, lampen, stoelen, kinderspeelgoed, het staat allemaal keurig bijeen. Een klok slaat met een welluidende galm acht uur. Beiden luisteren er vrolijk naar. Ze zijn duidelijk erg in hun nopjes met hun nieuwe ruimte. Maar vooral ook omdat de goederen zoveel beter tot hun recht komen. Ze hebben inmiddels hun favoriete kasten en stoelen, en of ze er dan gehecht aan raken? Van Middelaar schut heftig van niet: ,,Eh, nee hoor. Ik verkoop het met liefde maar veel dingen zijn gewoon erg mooi.’’
De door anderen afgedankte spullen zijn meestal ook nog prima in orde. Van de Burgwal en Van Middelaar ruimen meubelen en andere spullen op die over zijn: ,,Huis- en schuuropruiming,’’ noemt Van de Burgwal het, ,,waarbij we gratis een heel interieur ophalen als dit niet langer in gebruik is.’’
De ruimte in de voormalige coöperatie-winkel die afgelopen zomer werd betrokken, was al snel aan de krappe kant, aldus Addy van de Burgwal: ,,Veel spullen hadden we wel ingenomen maar konden we niet goed laten zien aan onze klanten.’’ En zien doet kopen. ,,Bovendien is de parkeergelegenheid die we hier voor de deur hebben ruim en erg praktisch.’’ Dat zal zeker ook voor veel klanten een uitkomst zijn. Laden en lossen is nu mogelijk zonder langsrijdend verkeer waardoor het ook nog eens een stuk veiliger is.
Binnen is de manier van inrichten nog niet gewijzigd. Bij binnenkomst staat een tafel met stoelen uitnodigend in het gangpad, compleet voorzien van een kleedje en een vaas met bloemen. Een balie voor een, als magazijn uitziende, afdeling geeft een officieel tintje maar verder oogt alles weer vertrouwd. Veel mensen zullen hier met veel plezier aan het snuffelen gaan. Er staat in elk geval voldoende.
Allerlaatste expositie bij Galerie Axel
25-05Achttiende rommelmarkt bij Dorpskerk 25-05Ontwerpbegroting 2013 Recreatieschap ... 25-05Bezuinigingsvoorstellen voorjaarsnota ... 24-05Heropening Bibliotheek Leusden druk ... 24-05Scooter botst met auto 24-05Vrouw loopt hoofdwond op bij val 24-05Inschrijving Avondvierdaagse in De ... 24-05'Het gaat om vertrouwen opbouwen' 24-05Homeride dit jaar ook door Leusden
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 19-05Hoogste punt voor bamboekwekerij 18-05Beroving 21-05File op het Valleikanaal 19-05Beeldhouwen in steen 19-05Deelnemersveld U17-toernooi voorgesteld 20-05Open dag Volkstuinen Leusden 22-05'Gaan voor goud!' 19-05Hoofdklasse voor Roda ver wegMeeste reacties
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 22-05Fietspad Asschatterweg1










