Ton voor Hart van Leusden
donderdag 16 juli 2009 00:00
LEUSDEN - De gemeenteraad heeft een ton gegeven voor nader onderzoek naar de renovatie van de Hamershof; het project 'Hart van Leusden'. Als aanvulling gaat de gemeente ook onderzoeken of het mogelijk is huizen te bouwen op de plek van de brandweerkazerne en van de SBBO.
door Gerhard te Winkel
De gemeenteraad is al jaren aan het praten over de invulling van Hart van Leusden. Sinds 2000 duiken er regelmatig suggesties op om de Hamershof te renoveren. Zo zijn er al ideeën geopperd om het gemeentehuis en De Korf te slopen. Ook zou het parkeerdek naast het gemeentehuis verdwijnen. Op die plekken zouden dan winkels en huizen komen. Ook is er al sprake geweest van een theatertje en een verzamelgebouw voor allerlei diensten met een grand café.
Alle suggesties en wilde ideeën leverden tot op heden nog geen afgeronde plannen op. ,,Helemaal niet erg'', vond Harrij Saaltink, fractievoorzitter van Leusden'90, tijdens een debat in de gemeenteraad. ,,We bezitten geen meter grond in het winkelcentrum. Het is een beetje onzin om plannen te maken voor een gebied dat niet ons eigendom is.''
De rest van de gemeenteraad deelde die mening niet. ,,In het gebied zijn mensen bezig plannen te ontwikkelen. We moeten een visie op het gebied hebben om die ideeën te kunnen toetsen. Straks komen met mensen met voorstellen die ons niet zinnen. Hoe moeten we hen dan afwijzen?'', vroeg Jan Overweg, fractievoorzitter van de ChristenUnie/SGP, zich af. ,,We moeten een idee ontwikkelen.''
De gemeente is de laatste jaren al druk in de weer geweest om een visie te ontwikkelen. De gemeenteraad gaf daar eerder al tweeënhalve ton voor. Dat bleek niet toereikend om een heldere visie op papier te krijgen. De problematiek bleek toch te gecompliceerd om alles in een keer op een rijtje te zetten. Daarom vroeg het college van burgemeester en wethouders om een extra krediet van een ton.
Jan Overweg vond dat wel een goed idee. Het bevreemdde hem alleen dat het college de brandweerkazerne en de SBBO buiten het onderzoek houdt. Beide gebouwen zouden gesloopt kunnen worden zodat daar 400 vooral betaalbare woningen gebouwd kunnen worden.
Hij stelde voor dat dit idee nader uitgewerkt zal worden. Barto Piersma, fractievoorzitter van het CDA vond dat wel goed. Hij stelde echter voor om de tekst van het voorstel van Overweg aan te passen. In zijn ogen vroeg Overweg naar een onderzoek naar winkels op de plek van de SBBO. ,,Dat is sowieso niet haalbaar, dat hoeven we ook niet te onderzoeken.'' Volgens Piersma is woningbouw op die plek wel haalbaar en moet dat wel bekeken worden.
Overigens stelde Jan Overweg voor het onderzoek te verbreden, omdat hij het onderzoeksgebied wilde beperken.