Printen Print Sluit

Naar fotobesteloverzicht >>    ( foto in winkelwagen)
Geen video
Geen foto
Raad wil meer huizen op Valleipark
vrijdag 11 juli 2008 12:55
LEUSDEN – De meerderheid van de gemeenteraad wil dat er meer woningen op het Valleipark gebouwd worden. Het huidige plan gaat uit van 151 woningen. Dat valt buiten de kaders die gemeenteraad gesteld heeft.

door Gerhard te Winkel

De gemeente wil met de bouw van een wijk in het Valleipark 7 miljoen verdienen. Dit geld moet in de Visieprojecten gestoken worden. In de gemeenteraad heeft men lang gediscussieerd over het aantal woningen, 230 of 180. Met 11 stemmen tegen 10 kwam uiteindelijk het aantal 180 woningen uit de bus.
Via een omstreden procedure besloot de gemeente Heijmans Vastgoed en Heijligers Projectontwikkeling het project te gunnen. De projectontwikkelaars gaven grond in de Schammerpolder om als eerste een bouwplan te mogen presenteren. De projectontwikkelaars hebben lang gerekend en kwamen tot de conclusie dat de gewenste 7 miljoen alleen gehaald kan worden als er 151 huizen neergezet worden. De ontwikkelaars nemen 131 woningen voor hun rekening. De gemeente is verantwoordelijk voor 20 kavels. Als er meer huizen gebouwd worden, neemt de kwaliteit van de woonwijk zo af dat de totale opbrengst van de woningen afneemt. ,,Het is een misvatting om te denken dat meer woningen ook meer geld genereren.''
In het besluit stond dat de raad 180 huizen wilde, maar dat 160 toch echt wel de ondergrens is. De gemeenteraad was niet blij met het voorstel van de wethouder.
Ze diende een voorstel in dat er toch meer huizen gebouwd moeten worden. ,,We hebben alle woningen nodig die we in Leusden kunnen krijgen. We moeten woekeren met de ruimte'', vond Inge Jansen, gemeenteraadslid van de PvdA.
Als Leusdenaren op het Valleipark dure huizen kopen, zou er een beetje doorstroming op de woningmarkt komen. Mensen zouden voor hun nieuwe woning een goedkoper huis achterlaten, waar anderen weer blij mee zijn.
Harrij Saaltink, fractievoorzitter van Leusden'90, betwijfelde of het zo zou gaan. ,,Ik denk dat mensen van buiten het dorp de dure huizen zullen kopen. Leusden krijgt het geld maar heeft verder weinig aan de bouw.''
Jansma vertelde dat de ontwikkelaar en de gemeente uitvoerig gesproken hebben over de wijk. Volgens de ontwikkelaars is het huidige plan het meest optimaal. ,,Maar ik wil gaan praten om te kijken of er geen andere mogelijkheden zijn. Als het niet lukt, zullen we weer over dit onderwerp in de raad spreken. Dit levert echter wel weer vertraging en kosten op.''
Reacties: 2
Mark Wiegersma op 12-07-08 07:38
Woekeren met de ruimte zeggen ze. efficent bouwen is niet aan deze gemeente besteed. De sky is not de limet.
C de Pauw op 25-07-08 19:21
Waar heeft de gemeente 7 miljoen voor nodig? Werd ultimo 2007 nog niet de conclusie getrokken dat het met de financiële kant van Visie 2010 goed gaat? Citaat: “Ook na het doorvoeren van de jaarlijkse kostenstijgingen zijn alle visieprojecten nog steeds budgetneutraal”. Wat is er in een half jaar tijd veranderd dat door burgers 7 miljoen moet worden opgehoest? Dit naast het bedrag dat de projectontwikkelaars in hun zakken steken, maar dat bedrag zal uiteraard wel niet bekendbaar gemaakt worden.