Gevolgen nieuw coffeeshopregels duidelijk rond zomer
14-02-2012 00:00
2 reacties
AMERSFOORT - Het landelijk aanscherpen van de criteria voor coffeeshops heeft ook consequenties voor de Amersfoortse situatie, schrijft het college van b en w in een brief aan de gemeenteraad. Wat die consequenties precies zullen zijn, moet rond de zomer blijken als duidelijk is hoe de nieuwe regels worden verwerkt in het Amersfoortse coffeeshopbeleid.
Minister Opstelten van Veiligheid en Justitie gaat de criteria voor coffeeshops aanscherpen. Eind december zijn alle burgemeesters in Nederland geïnformeerd over de invoering van die aangescherpte regels. Het college gaat het gesprek aan met de Amersfoortse coffeeshops over de nieuwe regels en consequenties.
In Amersfoort worden de vier coffeeshops vanaf 1 januari 2013 gezien als 'besloten clubs'. Dat betekent dat alleen leden van een coffeeshop toegang hebben en soft drugs mogen kopen. Een coffeeshop mag maximaal 2000 lidmaatschappen hebben. Coffeeshophouders moeten verplicht een controleerbare ledenlijst bijhouden. Een andere wijziging is dat per 1 januari 2013 alleen ingezetenen van Nederland van achttien jaar of ouder lid mogen zijn van een coffeeshop. Een lidmaatschap kan door de coffeeshophouder worden afgegeven op vertoon van een geldig legitimatiebewijs en een uittreksel uit de Gemeentelijke basisadministratie dat maximaal vier weken oud is.
Met ingang van 1 januari 2014 wordt het afstandscriterium van coffeeshops tot een school voor voortgezet of middelbaar beroepsonderwijs veranderd. Vanaf die datum moet de minimale (loop)afstand 350 meter bedragen. In augustus 2011 schreef het college nog dat alle Amersfoortse coffeeshops zich op meer dan 350 meter loopafstand van een (basis)school bevinden.
Soesterkwartierder2 op 15-02-2012 18:16
In Amersfoort is er ruimte voor 7 coffeeshops, althans volgens de huidige gedoognormen. Je hoeft geen Bolsius te heten om te beseffen dat de maximaal capaciteit van 8000 leden die de 4 bestaande coffeeshops hebben, niet voldoende is om de amersfoortse canabisgebruikers te voorzien van zijn behoefte.
Conclusie : er zal straathandel plaatsvinden met de nodige overlast. Gedoemd tot falend beleid heet dat. Of komt de burgemeester terug op zijn woorden tijdens 1 van de hoorzittingen waarin hij volmondig zijn mening verkondigde: "wat mij betreft verdwijnen ze allemaal". Normen en waarden hoog houden, burgemeester, óók door u !
Steve Pollock op 20-02-2012 18:16
*** Deze reactie is verwijderd omdat deze in strijd is met de huisregels voor deze site. ***
Inloopavond met Travel Doctor
26-05Concept begroting 2013 Afvalverwijdering ... 26-05Herinrichting Asschatterweg ten noorden ... 26-05Leusdense boerderijen genomineerd ... 25-05Laura van der Heijden zet goede stap ... 25-05Allerlaatste expositie bij Galerie ... 25-05Achttiende rommelmarkt bij Dorpskerk 25-05Ontwerpbegroting 2013 Recreatieschap ... 25-05Bezuinigingsvoorstellen voorjaarsnota ... 24-05Heropening Bibliotheek Leusden druk ...
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 20-05Open dag Volkstuinen Leusden 23-05Melkveehouder Achterveld doet mee ... 22-05'Gaan voor goud!' 21-05File op het Valleikanaal 22-05Inleveren spullen rommelmarkt Dorpskerk 23-05C1000 omgebouwd tot filmset 22-05MEEbus bij De Hamershof 19-05Hoofdklasse voor Roda ver wegMeeste reacties
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 24-05Scooter botst met auto1 22-05Fietspad Asschatterweg1



Misbruik




