
Matthias de Kruijf: ,,Ik presteer naar vermogen"
09-02-2012 12:25
0 reacties
BARNEVELD - De Barneveldse dammer Matthias de Kruijf presteert in de halve finale dammen in Emmeloord uitstekend. In het 24-koppige damveld, waar de crème de la crème van de vaderlandse damtop aanwezig is, neemt De Kruijf de gedeelde zesde positie in.
,,Dat is nog niet genoeg want uit de halve finale plaatsen de beste drie spelers zich. Dat betekent dat ik zaterdag 18 februari nog flink aan de bak moet", zegt Matthias de Kruijf realistisch. ,,Ik behoor tot de nationale top van de damsport, maar realiseer mij dat de internationale pieken nooit gehaald kunnen worden. Maar het damplezier staat voorop en zolang dat aanwezig blijft, zet ik mijn beste beentje voor", vervolgt de denksportliefhebber.
En dat laatste is zeker het geval. Het bij BDSV en het Wageningse WDSV spelende regionale talent, valt bepaald niet uit de toon. Integendeel, want vooraf was de Barnevelder (1243) op basis van zijn individuele speelsterkte als veertiende speler in het deelnemersveld ingeschaald.
,,Voorafgaand aan dit toernooi had ik geen verwachtingen en of doelstellingen. Gewoon lekker en goed spelen", meent de bescheiden De Kruijf.
Die wist dat elke partij tijdens de halve finale moeilijk zou worden en natuurlijk stiekem de hoop koesterde voor verrassingen te zorgen.
,,Laten zien wat ik waard ben, was mijn persoonlijke opdracht", grapt hij. Maar de voorbereiding was wel serieus. Met zijn trainer Ron Heusdens - achttiende op de nationale ranglijst - werden tactische zaken doorgenomen. ,,Een persoonlijk initiatief om te ontdekken waar mijn grenzen liggen. Ik wist dat hij veel trainingen gaf en wilde ook weer eens gaan trainen. Deze trainingen zijn erg leerzaam en ik merk dat dit positief effect heeft op mijn partijen", weet De Kruijf. ,,Ik zal echter nog wel tekort komen voor de absolute top, maar heb wel laten zien goede partijen te kunnen spelen tegen de toppers. Met wisselend succes, zoals remise maar soms zelfs winst en als ik de partijen al dan niet met Ron analyseer, zie ik dat mijn spel zich verder ontwikkelt en dat in positieve zin", vervolgt hij. De Kruijff speelt op landelijk niveau voor WDSV Wageningen in de hoofdklasse, de een na hoogste klasse, waar het Lunterse DES volgend seizoen ook gaat acteren.
Het volledige artikel is te lezen in de Barneveldse Krant van donderdag 9 februari 2012.
Inloopavond met Travel Doctor
26-05Concept begroting 2013 Afvalverwijdering ... 26-05Herinrichting Asschatterweg ten noorden ... 26-05Leusdense boerderijen genomineerd ... 25-05Laura van der Heijden zet goede stap ... 25-05Allerlaatste expositie bij Galerie ... 25-05Achttiende rommelmarkt bij Dorpskerk 25-05Ontwerpbegroting 2013 Recreatieschap ... 25-05Bezuinigingsvoorstellen voorjaarsnota ... 24-05Heropening Bibliotheek Leusden druk ...
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 23-05Melkveehouder Achterveld doet mee ... 20-05Open dag Volkstuinen Leusden 22-05'Gaan voor goud!' 21-05File op het Valleikanaal 23-05C1000 omgebouwd tot filmset 22-05Inleveren spullen rommelmarkt Dorpskerk 22-05MEEbus bij De Hamershof 19-05Hoofdklasse voor Roda ver wegMeeste reacties
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 24-05Scooter botst met auto1 22-05Fietspad Asschatterweg1










