
'Standaardtunnel ProRail nu geen optie voor Harselaartunnel Barneveld'
10-02-2012 12:26
3 reacties
BARNEVELD - Een ‘goedkope’ standaardtunnel van spoorwegbeheerder ProRail is niet direct een optie voor de aan te leggen Harselaartunnel nabij Transferium Barneveld Noord. ,,We hebben, ook met de fietssnelweg, te maken met een specifieke situatie.” Het college houdt wel een slag om de arm en wacht meer informatie van ProRail af.
Dat meldt het college van burgemeester en wethouders in reactie op vragen over beschikbare goedkopere ‘standaardtunnels’ van ProRail als mogelijk alternatief.
ProRail werkt sinds enige tijd aan een plan voor deze standaardtunnels. Door veel tunnels op eenzelfde manier te construeren kunnen extra kosten voorkomen worden, is de achterliggende gedachte. Halverwege dit jaar moet er vanuit de spoorwegbeheerder meer informatie over dit project zijn.
Het college meldt wel oren te hebben naar dit plan. ,,Niet in het minst vanwege de besparing in de kosten. Maar we willen op voorhand wijzen op het feit dat, hoe standaard een tunnel ook wordt aangeboden, er toch iedere keer sprake zal zijn van een voor díe locatie specifieke situatie.”
(Lees meer hierover in de Barneveldse Krant van vrijdag 10 februari 2012)
Hein op 10-02-2012 13:49
Misschien moet het college eens een pas op de plaats maken. Er wordt gedacht aan een enorme tunnel, uitbreiding van alle industrieterreinen, bouw van 3500 woningen etc. Maar de realiteit leert ons dat ook in barneveld veel gebouwen leegstaan, de gemeente geen geld heeft om de voorzieningen in de Burgt af te bouwen en de geluidswal af te bouwen. Dat ede enorme capaciteit aan bedrijfsgebouwen neerzet en dat ook in Barneveld de woningmarkt behoorlijk op slot zit. Als we ons dan ook nog bedenken dat grond schaars en duur is dan zou ik als gemeente eens niet neerpennen met de algemene richting en voorlopig een pas op de plaats maken en de gronden bewaren voor latere tijden.
GD op 10-02-2012 22:42
Ik ben het geheel eens met de vorige schrijver. Veel bedrijven hebben sinds eind jaren 90 Barneveld verlaten omdat Harselaar Zuid nog steeds niet beschikbaar is.
Die bedrijven komen niet terug.
Verder hoor je niet anders dan de bevolking vergrijst, er komen minder mensen, dus ook minder mensen die werken. Waarom moeten er dan zoveel huizen komen. Wie moet daar gaan wonen.
Het centrumplan heeft zoveel geld gekost, en nog steeds niet opgeleverd wat het moet opleveren dat het inderdaad tijd wordt dat er aan de rem wordt getrokken. Barneveld heeft geen geld dan kun je het ook niet uitgeven. Het houdt een keer op om de burgers te beroven want zoveel geld hebben de burgers inmiddels ook niet meer, geen loon er bij, wel meer belasting betalen! Gemeenteraad doe waar je voor gekozen ben, de burgers dienen en niet de ambtenaren!
Inloopavond met Travel Doctor
26-05Concept begroting 2013 Afvalverwijdering ... 26-05Herinrichting Asschatterweg ten noorden ... 26-05Leusdense boerderijen genomineerd ... 25-05Laura van der Heijden zet goede stap ... 25-05Allerlaatste expositie bij Galerie ... 25-05Achttiende rommelmarkt bij Dorpskerk 25-05Ontwerpbegroting 2013 Recreatieschap ... 25-05Bezuinigingsvoorstellen voorjaarsnota ... 24-05Heropening Bibliotheek Leusden druk ...
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 23-05Melkveehouder Achterveld doet mee ... 20-05Open dag Volkstuinen Leusden 22-05'Gaan voor goud!' 21-05File op het Valleikanaal 23-05C1000 omgebouwd tot filmset 22-05Inleveren spullen rommelmarkt Dorpskerk 22-05MEEbus bij De Hamershof 19-05Hoofdklasse voor Roda ver wegMeeste reacties
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 24-05Scooter botst met auto1 22-05Fietspad Asschatterweg1





Misbruik




