MFC Atria gaat uitbreiden
14 april 2020 om 16:37LEUSDEN Als de voortekenen niet bedriegen stemt de Leusdense gemeenteraad donderdag (16 april) unaniem in met het plan om het scholencluster MFC Atria uit te breiden. Het is de bedoeling de nieuwbouw (circa 380 vierkante meter) in de herfstvakantie in gebruik te nemen.
De nieuwbouw is nodig omdat de bevolkingsgroei zich anders ontwikkelt dan deskundigen aannamen. Het gebouw, dat nog geen drie jaar geleden in gebruik werd genomen, is berekend op 370 leerlingen. Inmiddels zijn dat er bijna 450 en de verwachting is dat dergelijke aantallen ook de komende 15 jaar nog aan de orde zijn.
Om die reden wil de gemeente 920.000 euro uittrekken om de school te kunnen laten uitbreiden. Het gaat om een gebouw met een vloeroppervlak van 380 vierkante meter. Het bedrag is volgens de gemeente voldoende om 'een sober en doelmatig gebouw' te realiseren. Als de raad akkoord gaat, begint de aanbesteding. De planning is erop gericht de nieuwbouw rond de herfstvakantie in gebruik te nemen.
[Een uitgebreide versie van dit artikel is sinds vrijdag te lezen op de site van de Leusder Krant (www.leusderkrant.nl).
Andere manier herdenken en vieren van de bevrijding
LEUSDEN De aangescherpte maatregelen hebben gevolgen voor de komende herdenkingen en viering van de bevrijding.
Houd voor wijzigingen in het programma '75 jaar vrijheid in Leusden' in de gaten op de gemeentesite.