De najaarseditie van 2018.
De najaarseditie van 2018. Mariska Stehouwer

Langverwacht debuut van Voorjaarshobbymarkt komt er toch nog

22 maart 2022 om 07:52 Activiteiten

LEUSDEN Bij Maxima’s is zondag 3 april weer de gratis voorjaarshobbymarkt te bezoeken (10.00 tot 16.00 uur). Meer dan dertig jaar wordt er jaarlijks een hobbymarkt in november georganiseerd waarbij bezoekers cadeautjes kunnen kopen voor de decemberfeestmaand.

,,Op veler verzoek hadden we in het voorjaar van 2020 voor het eerst een voorjaarshobbymarkt gepland staan”, geeft Daan de Man, één van de organisatoren van de hobbymarkt aan. ,,De maatregelen rondom corona zorgden er echter voor dat er twee jaar lang geen hobbymarkt georganiseerd kon worden. Wel hebben we sinds anderhalf jaar in het voorste deel van ons restaurant, waar ook het PostNL punt is, handgemaakte artikelen te koop van creatieve buurtgenoten. We merkten dat wijkbewoners op zoek waren naar leuke originele cadeautjes dus hebben we een aantal standhouders gevonden die hun artikelen nu continu aanbieden bij ons.”

Met de voorjaarsmarkt zal ook dit voorste deel helemaal gevuld zijn met handgemaakte artikelen. ,,Bij de laatste markten stonden er ruim vijftig kramen. Zo groot wordt deze voorjaarsmarkt nog niet. Er moest lang gewacht worden op het versoepelen van de maatregelen en hierop volgend de vergunning van de gemeente. Niet iedereen kon zich in deze korte tijd voorbereiden op de voorjaarsmarkt.” Wel is er gezorgd voor een grote diversiteit bij de aanwezige standhouders waardoor er ook genoeg inspiratie op te doen is tijdens deze voorjaarsmarkt.

De naam ‘hobbymarkt’ dekt eigenlijk niet meer de lading. Veel standhouders ‘hobbyen’ op hoog niveau en hebben een eigen webwinkel met hun handgemaakte artikelen. De organisatoren zoeken dan ook nog naar een nieuwe originele naam voor de creatieve markten in het voor- en najaar. Meedenken kan via maximasevenementen@gmail.com.