Filip Leenman in de showroom van  Stadshaege Keukendesign.
Filip Leenman in de showroom van Stadshaege Keukendesign.

Persoonlijk, creatief [keukendesign]

18 maart 2025 om 09:55

,,Het is mijn passie een mooi, functioneel ontwerp te maken, wat de klant aangenaam verrast en waar hij of zij na realisatie heel veel plezier van heeft om in te koken en te wonen”, vertelt Filip Leenman (59). Hij zit al 40 jaar in het keukenvak en werkt al 34 jaar met Bulthaup. Deze Zuid-Duitse keukenfabrikant is een familiebedrijf dat al meer dan 70 jaar bestaat. ,,Bulthaup staat voor hoge kwaliteit, betrouwbaarheid in levering, design en duurzaamheid (ecologische normen). Het heeft unieke designkenmerken, verfijnde vormen en materialen en afwerking waar tot in detail aandacht aan wordt besteed. Het heeft een heel rustige, tijdloze uitstraling en past daardoor bij iedere woning; een oud pand met klassiek interieur, rijtjeshuis of moderne villa; het is te combineren met elke stijl. Bulthaup staat aan de top van de markt op gebied van keukendesign.”

VEEL MOGELIJKHEDEN Een keuken van Bulthaup betekent maatwerk. ,,Het is een uitgebreid keukensysteem met ontzettend veel mogelijkheden. Standaardkleuren, maar ook speciale kleuren zijn op verzoek mogelijk en de klant kan kiezen uit een groot aantal houtsoorten. Daarnaast leveren we apparatuur en meubels van diverse andere merken. Bulthaup is het hogere segment, maar vanaf 25.000 euro heb je al een complete keuken.”
Stadshaege Keukendesign is al 26 jaar gevestigd in het pand aan de Grote Haag. Klanten kunnen zich in de showroom oriënteren en zich aan tafel laten informeren in een adviesgesprek. ,,Ik kijk naar de indeling van de ruimte in het huis, de lichtinval, de gezinssituatie en hoe mensen wonen. Samen kijken we welke creatieve ideeën mogelijk zijn. Een keuken is niet alleen mooi om te zien, maar moet ook fijn zijn om in te werken en elkaar te ontmoeten. Meestal is de keuken een leefruimte waar veel communicatie is rond het kook- en eetmoment.”
Na dit gesprek komt Filip met een basisidee, specificatie van de begroting en uitwerking in 3D. Dit wordt verder verfijnd tot het naar wens is van de klant. Dan wordt het bestelproces in gang gezet. De levertijd is circa 2 maanden, de montage duurt 3 tot 5 dagen. ,,Ik werk met een vast montageteam, Koelewijn Bouwservice uit Amersfoort, voor een zorgeloze montage en bijkomende werkzaamheden als het weghalen van de oude keuken en leidingen als dat nodig is. De planning hiervan wordt door ons geregeld en natuurlijk kom ik zelf kijken en uitleg geven als de montage klaar is.”

p Stadshaege Keukendesign, Grote Haag 15, 3811 HH Amersfoort, tel. 033-4627130 en 06-21295370, info@keukendesign.nl, www.stadshaege.nl www.keukendesign.nl