Grijze daken worden omgetoverd tot groene oases.
Grijze daken worden omgetoverd tot groene oases. HIER.nu

Actie voor groene daken in Groenhouten van start

21 april 2026 om 09:05 Lokaal Deel je nieuws

Hoeveel kale, grijze daken in Groenhouten veranderen deze zomer in groene oases? Dat blijft nog even de grote vraag, want tot 6 mei kunnen bewoners zich inschrijven voor een collectieve inkoopactie voor groene daken. Een initiatief van buurtteam Duurzaam Groenhouten.

Met de gezamenlijke actie wil het buurtteam het bewoners zo makkelijk mogelijk maken, vertelt vrijwilliger Jan Mülder. „We hebben vooronderzoek gedaan, afspraken gemaakt met de leverancier en een lift geregeld. Bovendien helpen bewoners elkaar straks bij de aanleg. Dat scheelt tijd en kosten en is ook gewoon heel gezellig.”

De belangstelling is groot, zo bleek uit een eerdere buurtenquête. De drukbezochte informatieavond op 14 april bevestigde dat beeld. En niet zonder reden: groene daken zorgen voor een mooiere groene buurt, bevorderen de biodiversiteit, houden woningen koeler in de zomer en verdubbelen de levensduur van het dak.

In het eerste weekend van juni gaat de buurt gezamenlijk aan de slag. Carports, aanbouwen en schuren krijgen dan letterlijk nieuw leven. Wie mee wil doen, kan zich nog tot woensdag 6 mei aanmelden. Meer informatie staat op de website: duurzaamgroenhouten.nl

Groenhouten is een van de grotere buurten van Leusden, gelegen ten westen van de Hamershof en omringd door de Landweg.