
Koningshof speelt bij Speelkamp
19 mei 2026 om 07:40LEUSDEN Kerkleden van De Koningshof in Leusden hebben een spelletjesavond verzorgd voor de jonge asielzoekers die wonen in de opvanglocaties aan de Speelkamp.
Het jaarthema ‘Met Beide Benen in de Buurt’ inspireerde de kerkgemeenschap om Carolien van Middelaar van Lariks uit te nodigen om te vertellen over de sociale kaart in Leusden. Haar boodschap was: doe samen iets simpels, want dat geeft verbinding.
De Speelkamp, waar jongere asielzoekers verblijven, kwam zo onder de aandacht van de kerkleden. Een bood aan de spelletjesavond te organiseren. Het spelletje Keezen bleek een groot succes. Keezen is een bordspel dat lijkt op ‘Mens erger je niet’, maar dat met speelkaarten wordt gespeeld. Tijdens de spelletjesavond werd ook de aanwezige pooltafel gebruikt.
Eén van de jongeren liet zijn kamer zien. Daar bleek dat hij een poster van Jezus boven zijn bed had opgehangen. Dat gaf meteen gaf verbinding met de bezoekende kerkleden.