
Nieuwe buddy’s vieren feest in de Korf
20 oktober 2025 om 10:06 Activiteiten Deel je nieuwsVorige week was het feest in de saloon van de Korf: de start van ronde vier bij Buddy to Buddy werd er afgetrapt. Een avond vol verbinding, lachen én lekker eten! Tijdens het zogeheten ‘matchingsdiner’ ontmoetten Leusdenaren hun nieuwe buddy: nieuwe inwoners met een vluchtelingenachtergrond zijn op basis van hun interesses gekoppeld aan Nederlandse dorpsgenoten.
De vrijwilligers, die zelf aan eerdere rondes hadden deelgenomen, hadden de feestzaal versierd met fuchsia-gele accenten, de buddy-kleuren.
Sommige aanwezigen bleken elkaar al te kennen uit de buurt, van de sportclub of via hun kinderen. Tegelijkertijd hing er aan het begin van de avond nog een lichte spanning in de lucht, met onbekende verhalen en nieuwe gezichten. Toch ontdekten de deelnemers al snel tijdens een speels ‘ijsbreker-spel’ dat ze meer gemeen hebben dan ze vooraf hadden gedacht. Bijvoorbeeld bij de vraag: ‘Wie houdt er ook van volleybal?’ gingen meerdere handen d elucht in. Vervolgens ging iedereen op zoek naar haar/zijn nieuwe vriend of vriendin. ,,Meermaals was er direct een klik”, zag Jessica Verhoeven namens Buddy to Buddy Leusden.
Daarna was het tijd om aan tafel te gaan. Tijdens de heerlijke maaltijd leerden de dorpsgenoten hun nieuwe buddy kennen en deelden hun verwachtingen voor het traject. Ze wisselden telefoonnummers uit en maakten meteen een afspraak voor hun eerste ontmoeting, bijvoorbeeld koffie drinken in het Huis van Leusden of een wandeling door de Schammer. Bij de djembé-workshop maakte de groep samen muziek op trommels en allerlei andere Afrikaanse instrumenten. ,,Met zo’n veertig personen uit tientallen culturen muziek maken was een fantastische afsluiting van de avond. Aan het einde van de avond waren er geen onbekenden meer en had iedereen zin om aan dit nieuwe avontuur te beginnen.”
Word jij ook buddy?Benieuwd of het buddy-traject van 4 maanden ook iets voor jou is? Op donderdag 30oktober is er een online informatie-avond en vertellen we je graag meer. Ziebuddytobuddy.nl/leusden of mail naar leusden@buddytobuddy.nl.
















