Deze afbeelding geeft een indruk van het boek en van de kunstwerken die geëxposeerd worden. ?
Deze afbeelding geeft een indruk van het boek en van de kunstwerken die geëxposeerd worden. ? Maryane Nas/ HKL

Historische Kring Leusden viert veertig jarig bestaan op Buitenplaats De Heiligenberg

21 mei 2025 om 17:43 Evenementen Deel je nieuws

Op 7 juni 1985 werd de HKL opgericht. Precies veertig jaar later op zaterdag voor Pinksteren viert de vereniging het jubileum met een aantrekkelijk programma. Vanaf 14.00 uur zijn alle inwoners van Leusden welkom op Buitenplaats De Heiligenberg. 

In het koetshuis is een expositie van kunstwerken, speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd door kunstenaars uit Leusden. Toneelvereniging Op Tilt brengt in de tuin van het landgoed een aantal historische personen tot leven. Op deze plek heeft zich namelijk van alles afgespeeld in de loop der geschiedenis. Er is muzikale omlijsting. Hoogtepunt van het jubileum is de presentatie van het jubileumboek.

Programma en praktische gegevens 
Zaterdag 7 juni 14.00 -16.30 Expositie in Koetshuis en Levende Geschiedenis in het Park. Leden krijgen bij aankomst twee muntjes voor consumpties en ontvangen hun exemplaar van het jubileumboek. Niet-leden kunnen ter plekke lid worden voor 2 jaar en ontvangen eveneens een exemplaar. Vanaf 9 juni is het boek te koop via de website boeken.historieleusden.nl en in boekhandels.
Toegankelijkheid: Bij De Heiligenberg is geen parkeergelegenheid. Kom dus op de fiets naar de expositie, of parkeer bij Fort 33.
Zondag 8 en maandag 9 juni 14.00-16.30. Expositie in Koetshuis. Er is dan geen Levende Geschiedenis.

Thema van boek en expositie:
Geschiedenis van Leusden in 40 plekken, 40 jaar Historische Kring Leusden
In samenwerking met de plaatselijke kunstenaarsverenigingen presenteren we 40 speciaal voor het jubileum gemaakte kunstwerken van locaties in de gehele gemeente. Het jubileumboek dient als catalogus of naslagwerk met paginagrote professionele afbeeldingen. Bij elk kunstwerk komt historische achtergrondinformatie over de plek, plus een persoonlijk verhaal van de burgemeester en (oud)bestuurs- of redactieleden. In het tweede deel van het boek volgt informatie over 40 niet meer bestaande objecten die worden toegelicht met achtergrond en oude illustraties

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie