Sportgala haalt broekriem aan en opent Kandidaatstelling
25 juni 2012 om 00:00 NieuwsLEUSDEN - Leusdenaren kunnen hun kandidaten voor onder meer sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar doorgeven. Het Sportgala gaat dit jaar op kleinere schaal door. Het wordt niet meer gehouden in de sporthal van De Korf, maar in de Korfzaal. De kandidaatstelling voor de verkiezingen tot Leusdense Sportman, Sportvrouw, Sportploeg, Sportvrijwilliger en Jeugdtalent van het jaar is opengesteld. Tot en met donderdag 16 augustus kunnen kandidaten zichzelf aanmelden of worden aangemeld door sportorganisaties, verenigingen, ouders of fans. Aanmelden kan door het aanmeldingsformulier op de website van de Stichting Sportgala Leusden (www.sportgalaleusden.nl) in te vullen en te verzenden.
In iedere categorie, met uitzondering van de categorie Sportvrijwilliger, worden drie kandidaten genomineerd voor de titels. De vakjury en de publieksjury zullen tezamen beslissen welke van de genomineerde kandidaten worden uitgeroepen tot winnaars. De winnaars worden tijdens het Sportgala Leusden 2012 op feestelijke wijze bekend gemaakt.
Onverantwoord
Het Sportgala wordt dit jaar voor de 14e keer gehouden, op zaterdag 29 september. Voor het eerst vindt het Sportgala niet plaats in de sporthal van De Korf, maar in de Korfzaal. Deze verandering is noodzakelijk om de financiën in evenwicht te brengen. ,,Het was heel vervelend om dit te moeten besluiten'', zegt Paul van Ekeren, voorzitter van de Stichting Sportgala Leusden. ,,Het is met de huidige financiële middelen onverantwoord om op de oude voet voort te gaan. Er zullen dit jaar in de zaal minder plaatsen zijn. In de sporthal was plek voor ongeveer 700 mensen. In de Korfzaal kunnen maximaal 200 mensen een plekje vinden. Ook is er minder ruimte voor spectaculaire demonstraties'', aldus Van Ekeren.
In de Korfzaal is de huldiging van de Leusdense kampioenen en kampioensploegen tijdens het Sportgala onmogelijk. De Stichting Sportgala Leusden organiseerde dat feest altijd in samenwerking met de gemeente Leusden. ,,De gemeente heeft haar subsidie aan de stichting de laatste jaren verminderd en aangegeven na dit jaar helemaal niet meer financieel bij te dragen en de samenwerking op te zeggen. Hierdoor kunnen we de kampioenen niet meer huldigen. Dat vinden we heel erg vervelend.'' Het bestuur van het Sportgala heeft veel tijd gestoken in de zoektocht naar een alternatieve oplossing, zodat de kampioenen toch in het zonnetje gezet konden worden. ,,Het blijkt op dit moment niet mogelijk een oplossing te vinden'', vertelt Paul van Ekeren. ,,Daarom hebben we met pijn in het hart en na een lange discussie moeten besluiten dat we dit onderdeel in ieder geval voor dit jaar moeten schrappen. Het viel ons zwaar.''
Het Sportgala Leusden wordt nog steeds goed ondersteund door het Leusdense bedrijfsleven. Daarom kan er dit jaar toch een Sportgala worden georganiseerd en gaan de verkiezingen van de sportman, sportvrouw, sportploeg, sportvrijwilliger en jeugdtalent van het jaar wel gewoon door. Ook is het bestuur bezig om enkele demonstraties te contracteren, die passen bij de maat van de Korfzaal.
,,We zijn ervan overtuigd dat het een feestelijke en mooie avond wordt'', zegt Paul van Ekeren. ,,Onze voorzitter Cees Coenen is in december 2011 onverwachts overleden. Dat was een enorme klap voor het bestuur. Hij heeft een groot gat achtergelaten. We willen zorg dragen voor een kwalitatief hoogstaand Sportgala in de geest van onze oud-voorzitter.''
,,Mede door onder meer in natura ondersteuning zijn we in staat om ook nieuwe elementen te introduceren: direct voorafgaand aan het Sportgala 2012 willen we een 'genomineerdendiner' organiseren voor de genomineerden in de categorieën Sportman en Sportvrouw. Voor dit diner worden onder meer ook de hoofd- en gouden sponsors uitgenodigd'', zegt Paul van Ekeren.
Daarnaast wordt geprobeerd begin september een Meet & Greet met de genomineerden, sponsors en pers te organiseren. ,,Het is een tijd vol veranderingen geweest: het plotselinge verlies van Cees Coenen en het feit dat de gemeente haar subsidie gaat intrekken heeft grote gevolgen voor ons. Hierdoor zijn we gedwongen een aantal moeilijke besluiten te nemen. Maar we zijn ervan overtuigd dat deze koers voor het voortbestaan van het Sportgala noodzakelijk is'', aldus Paul van Ekeren, ,, zodat we met de ondersteuning van onze sponsors volgend jaar het derde lustrum van het Sportgala Leusden kunnen vieren.''












