
Slachtoffers Woudenbergse zedenzaak willen spreken via memo, misdrijven zouden ook in Scherpenzeel zijn gepleegd
15 juli 2026 om 09:04 MisdaadREGIO De laatste voorbereidende zitting in de omvangrijke Woudenbergse zedenzaak stond dinsdag 14 juli op de agenda. Tijdens de zitting werd duidelijk dat meerdere zeer jonge slachtoffers tijdens de inhoudelijke behandeling van de zaak zelf van zich willen laten horen. Dat meldt RTV Utrecht.
Enkele kinderen hebben een spraakmemo opgenomen om hun verhaal persoonlijk te delen. Het OM noemt dit gebruikelijk in dit soort zaken. Omdat alle kinderen jonger zijn dan twaalf jaar, heeft de rechtbank nog geen toestemming gegeven om de fragmenten tijdens de zitting af te spelen.
VERDENKINGEN
Volgens de Utrechtse nieuwszender waren de verdachten, een 57-jarige man en een 34-jarige vrouw uit Woudenberg, zelf niet aanwezig bij de voorbereidende zitting. Het echtpaar wordt ervan verdacht tussen begin 2018 en de zomer van 2024 zes kinderen stelselmatig en op ernstige wijze te hebben misbruikt. Het gaat om vijf meisjes en een jongetje uit de kring van familie en vrienden van het stel.
Volgens de verdenkingen vonden de misdrijven plaats in Woudenberg, Leusden, Apeldoorn en Scherpenzeel. Bij sommige slachtoffers begon het gruwelijke misbruik al toen zij nog een baby waren. Vijf kinderen zouden vooraf zijn gedrogeerd met GHB en het misbruik zou zijn opgenomen via een camera’s in de woning, zo schrijft RTV Utrecht. Ook werden de kinderen blootgesteld aan pornofilms en moesten ze toekijken hoe de verdachten seks met elkaar hadden.
INHOUDELIJKE BEHANDELING
De inhoudelijke behandeling vindt plaats op 7, 8 en 10 september. Dan worden de verdenkingen besproken, komt het OM met de strafeis en kunnen slachtoffers hun spreekrecht gebruiken. Het echtpaar is onderzocht in het Pieter Baan Centrum; de resultaten worden tijdens de zitting toegelicht.














