
Intergenerationeel trauma centraal in expositie Bitterzoet in Rietveldpaviljoen
28 februari 2025 om 13:00 AchtergrondAMERSFOORT In het Amersfoortse Rietveldpaviljoen op de Zonnehof is nog tot en met zondag 2 maart de expositie Bitterzoet te zien.
De expositie Bitterzoet verbeeldt hoe historische gebeurtenissen en conflicten generaties lang kunnen doorwerken; met fotografie, film, beeldende kunst en gedichten tonen kunstenaars van nu de familieverhalen en trauma’s die van generatie op generatie worden doorgegeven binnen families en gemeenschappen.
Bitterzoet verwijst naar de emoties hierover die bitter, soms zoet of er tegelijkertijd kunnen zijn. Lotte Kniep, junior curator van het Rietveldpaviljoen, vertelt in de video meer over de achtergrond van de expositie. Kunstenares Flor Christoffels deed onderzoek naar intergenerationeel trauma en vertelt hoe ze dit verwerkt in haar kunstwerken.
(De redactie van de Leusder Krant plaatst regelmatig verhalen uit de regio die ook voor onze lezers interessant kunnen zijn)
Cameraman Ewerdt Heideman maakte in samenwerking met Smulders AV een videoverslag.












