
Johannes Passion weer in Leusden
13 februari 2023 om 07:59 ActiviteitenLEUSDEN In de Jozefkerk in Leusden zal op 14 maart weer het ‘Ruht wohl ihr heiligen Gebeine’ klinken als afsluiting van de Johannes Passion. De emotievolle verklanking van Jezus’ lijdensweg volgens Johannes, als meesterwerk van Johann Sebastian Bachin de klassieke uitvoering. In vergelijking met de bekendere Matthäus Passion is de Johannes kleinschaliger en intiemer. De klassieke uitvoering past uitstekend in de entourage van de Leusdense Jozefkerk, waar plaats is voor ca. 250 bezoekers.
Ook dit jaar is het weer gelukt om solisten van internationale faam naar Leusden te halen. Onder begeleiding van het orkest Capella di San Josepho zullen optreden de sopranen Aldona Bartnik en Elise van Es, mezzo-sopraan Elsbeth Gerritsen en countertenor Gerben van de Werf, tenoren Dolf Drabbels en Gert-Jan Verbueken, basbariton Joep van Geffen en bas Coert van den Berg uit Leusden. Adriaan de Koster, tenor, vervult de rol van Evangelist. De solisten vormen tezamen het koor.
Het orkest Capella di San Josepho speelt op originele instrumenten uit de barokperiode zoals de teorbe en de viola da gamba. Het orkest staat onder leiding van eerste violist Laura Brüggen en hoboïst Stephan Esmeijer.
SPECIALE VERSIE Het meesterwerk van Johann Sebastian Bach zal evenals vorig jaar niet alleen worden uitgevoerd in de complete uitvoering op 14 maart in de Jozefkerk. Er zal op 13 maart ook een speciale versie ten gehore worden gebracht aan kinderen van de groepen 6, 7 en 8 van de basisscholen Rossenberg, De Brink en de Loysderhoek. Hiermee komt er een vervolg op de sinds vorig jaar in gang gezette traditie van Stichting Bach Leusden om ook jonge schoolkinderen kennis te laten maken met de muziek van Bach uit de 18e eeuw. Vorig jaar waren de Montessorischool ’t Ronde en GBS het Christal te gast. Beide scholen waren zeer enthousiast over de uitvoering, reden voor de Stichting Bach om hier mee door te gaan.
Het concert vindt plaats op 14 maart om 20.00u in de St. Jozefkerk aan de Hamersveldseweg 51 in Leusden (inloop vanaf 19.30u). Door de ondersteuning van het Fonds Samenlevingsinitiatieven van de gemeente Leusden en door de steun van enkele goede doelen instellingen, sponsoren en particulieren is het mogelijk de toegangsprijs van het concert op slechts 25 euro te houden. Een aantal kaarten worden beschikbaar gesteld aan vrijwilligers van verschillende Leusdense organisaties. Kaarten zijn uitsluitend verkrijgbaar via www.bachleusden.nl.

















