Linde van den Heuvel, Tom de Ket, George van Houts en Pierre Bokma.
Linde van den Heuvel, Tom de Ket, George van Houts en Pierre Bokma. Ben van Duin

Première ‘Bureau Buitenschot’ markeert 10-jarig bestaan van gezelschap De Verleiders

27 februari 2025 om 13:35 Cultuur

LEUSDEN Het Afas-theater was woensdagavond even een hotspot van cultuurminnend Nederland, tijdens de première van de productie ‘Bureau Buitenschot’ van het gerenommeerde gezelschap De Verleiders. In de foyer van de fraaie cultuurkoepel in het ‘clubhuis’ van de Leusdense automatiseerder, was het aantal BN’ers nauwelijks te tellen.

 door Daan Bleuel

Met ‘Bureau Buitenschot’ nemen De Verleiders de invloedrijke rol van de ‘consultancy’ op de hak. Met name het grootste adviesbureau ter wereld, McKinsey, kreeg het zwaar te verduren. Het bureau dient enerzijds de belangen van overheden, maar heeft ook een stevige vinger in de pap van de wapenindustrie. Door die giftige cocktail ontpopt McKinsey zich tot een gevaarlijke oorlogshitser puur uit geldbejag, betogen De Verleiders. 

MAATSCHAPPIJKRITISCH

De Verleiders vieren met ‘Bureau Buitenschot’ hun 10-jarig bestaan. Het gezelschap timmert al een decennium aan de weg met maatschappijkritische producties, waarin onder meer de bankensector en de farmaceutische industrie tot op het bot werden gefileerd. 

‘Bureau Buitenschot’ gaat -volgens de website van Afas- over ‘de wildgroei aan organisatie-, advies- en strategieconsultancies die bestuurlijk Nederland heeft lamgeslagen en de democratie uitgehold’. 

MACHTELOOS

Ondertussen is er een immer groeiende groep burgers die zich door deze praktijken ongezien en steeds machtelozer voelt. Ze kunnen geen woning krijgen en worden voor fraudeur uitgemaakt. Wat te doen? De Verleiders geven een avond lang ongevraagd en ongezouten advies. ‘En dat voor een bescheiden uurtarief’.

In Bureau Buitenschot treedt een zestal gerenommeerde acteurs voor het voetlicht; Pierre Bokma, Linde van den Heuvel, Victor Löw, Steye van Dam, George van Houts en Tom de Ket.  Regisseur is de eveneens gelouterde Leopold Witte. 

TOT EN MET 15 MAART

Bureau Buitenschot is nog tot en met zaterdag 15 maart in Leusden te zien. Meer informatie over de voorstelling is te vinden op de website van Afas.

Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Daan Bleuel
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie