Actie bij de tafeltennisvereniging TTCL, met in het midden en rechts trainers Jop en Kaspar Kröner.
Actie bij de tafeltennisvereniging TTCL, met in het midden en rechts trainers Jop en Kaspar Kröner. Privéfoto
Advertorial

Tafeltennis en darts samen in Leusden

16 september 2026 om 16:29 Zakelijk

LEUSDEN Tafeltennisvereniging TTLC en dartclub LPD vormen één vereniging in Leusden. Gezelligheid en lekker sporten gaan bij de club hand in hand.

Kaspar Kröner is sinds twee jaar lid van TTLC, de tafeltennisclub in Leusden. Van origine is hij Duitser, maar de 43-jarige Kaspar woont al negentien jaar in Nederland. Met zijn vrouw en zoons woont hij dertien jaar in Leusden. Toen zijn zoon interesse in tafeltennis toonde, wist Kaspar meteen dat het tafeltennisvirus was doorgegeven aan de nieuwe generatie. ,,In Duitsland heb ik namelijk op vrij hoog competitieniveau gespeeld.”

Kaspar ging zelf ook tafeltennissen, maar na een verzoek van Herjan, die de jeugdtraining verzorgde, geeft hij nu ook zijn kennis door. ,,Herjan vroeg of ik het leuk vond om het over te nemen. Dat doe ik nu samen met Jop die als jeugdspeler in Leusden begon en les kreeg van Herjan. Eén keer in de week, op maandagavond, geven we training. Van 18.45 uur komt de eerste jeugdgroep met spelers van 8 tot 12 jaar, van half acht tot half negen zijn de grotere jongens aan de beurt. Bij ons is het een mengelmoes van gezelligheid en nieuwe technieken aanleren, zonder specifiek een traject in te zetten. Vanaf 20.30 uur is de zaal open voor iedereen van 17 jaar en ouder om een balletje te slaan.”

De tafeltennisvereniging zit op sportpark Buiningpark in Leusden op het terrein van Roda’46. Die ruimte delen ze met dartvereniging LPD. Voor meer informatie: www.ttcl.nl.

(Artikel gaat verder onder de afbeelding).


De club ontstond dankzij het succes van Raymond van Barneveld, die het darten in Nederland groot maakte. - Eigen foto

Bij Lets Play Darts gaan sport en gezelligheid hand in hand. De club ontstond dankzij het succes van Raymond van Barneveld, die het darten in Nederland groot maakte. Van Barneveld kwam een keer bij LPD langs voor een demonstratie. Sinds 1998 kunnen darters terecht aan de Bavoortseweg, waar de vereniging beschikt over vijftien professionele banen.

Op woensdagavond wordt fanatiek competitie gespeeld. LPD heeft drie teams, die uitkomen in de eerste tot en met de derde divisie. Op vrijdagavond is iedereen welkom tijdens de vrij toegankelijke speelavonden. De leden volgen het WK darts samen op een groot scherm. Ook oud-LPD’er en erelid Ron Meulenkamp, die ooit bij de club begon, wordt dan met trots genoemd.

Toch draait het in Leusden vooral om de gezelligheid. Darten is het beste excuus om doordeweeks een biertje te drinken. Nieuwe spelers zijn altijd welkom. Iedereen kan darten, al blijft het rekenen soms een uitdaging. Iedere vrijdag start de inschrijving om 19.30 en beginnen de wedstrijden om 20.00 uur. We maken er dan met z’n allen een leuke avond van.

Voor meer informatie: www.lpdleusden.nl.

Deze advertorial wordt u aangeboden door TTLC/LPD in Leusden en maakte deel uit van onze sportspecial. Ook profiteren van het grote bereik van de print- en online kanalen van de Leusder Krant.nl? Neem dan contact op met Erik van Dijk (tel. 06-21261005, e.v.dijk@bdu.nl) of onze verkoopafdeling, René Gerritsen: tel. 0342-494260, verkoop.amersfoort@bdu.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie