Win kaarten voor voorstelling Birgit Schuurman in de IJsbreker
19 september 2012 om 00:00 Cultuur,,Toen ik vorig jaar bij De IJsbreker aankwam, was het wel even schakelen. Het is natuurlijk niet een echt theater. Maar de samenwerking met de vrijwilligers was zo leuk, ze waren zo behulpzaam. We hebben daar toen met zijn allen een nachtclubsfeer gecreëerd met ronde tafeltjes en kaarsen daarop. Ik raakte zo geïnspireerd dat ik tijdens het zingen tussen de mensen ben gaan doorlopen. Het werd een heel interactieve voorstelling. Eén van de leukste voorstellingen uit mijn tournee, een geschenk. Iedereen was heel enthousiast”, blikt Birgit Schuurman terug.
Birgit Schuurman werd bij het grote publiek in eerste instantie bekend als de jongere zus van Katja. Inmiddels heeft zij bewezen een multitalent te zijn dat zingt, acteert en presenteert. ,,Ik heb wel meer dan één talent ja. Dat noemen ze dan een multitalent. Maar zo stel ik mijzelf nooit voor”, lacht ze. ,,Zingen, acteren en presenteren hebben ook veel raakvlakken met elkaar. Ik ben begonnen met zingen. Later ben ik gaan acteren. Het acteren versterkt wel mijn podiumpresentatie. De combinatie van zingen en acteren heeft van mij wel een betere artiest gemaakt. Bij het presenteren kan ik niet per se mijn eigen emoties tonen, daar ga ik vooral op zoek naar de emoties van de persoon die ik interview. Daarom vind ik zingen en spelen het allerleukst. Nu ben ik bezig met het ultieme. In mijn voorstelling zing ik, vertel ik verhalen en speel ik. Het is geen musical, maar muziektheater. Alles in de voorstelling is uitvergroot”, legt Schuurman uit.
,,Mensen die naar mijn voorstelling komen, krijgen een avond vol met nieuwe, bestaande en vertaalde liedjes. Ik begin de voorstelling met een liedje van Jan Groenteman dat vertelt waar ik nu sta in mijn carrière. En ook zing ik een zelfvertaalde R&B-medley. Die teksten heb ik één op één vertaald. Dan komt er een bak porno over je heen, dat wil je niet weten. Mensen in de zaal beginnen dan soms ongemakkelijk te schuiven op hun stoelen. Maar ik vind het leuk om mensen te prikkelen. En als je dan in de zaal zit en denkt ‘dit wordt te erg’, draai ik 180 graden en zing ik a capella een heel klein liedje van Frank Boeijen. De voorstelling gaat over de liefde. Over alle kleuren in een relatie. Van de eerste liefde tot vreemdgaan. In het programma laat ik al mijn kanten zien. Mijn cd ‘Het grote verlangen’ is een document van de voorstelling”, gaat Schuurman verder.
,,Ik heb wel ontdekt dat mijn stem goed tot zijn recht komt in kleine liedjes. Bijvoorbeeld Liefde van later van Herman van Veen. En ik merk dat ik in het Nederlands steeds duidelijker mijn emoties kan uiten. Het is een kant die mensen niet eerder van mij kenden. Mensen zeggen nu na een voorstelling ‘ik wist niet dat het zo mooi was’. Ik hoop dat mensen over een paar jaar naar mijn voorstelling komen omdat ze weten dat het mooi is. Het is een nieuwe ronde in mijn muzikale carrière. Vroeger vond ik wel dat mensen mij onderschatten, nu vind ik het logisch dat mensen nog niet goed weten wat ik allemaal doe en kan, omdat ik nieuwe dingen doe die ik nog niet eerder aan een groot publiek heb laten zien. Ik vind het leuk om zieltjes te winnen.”
Een doelgroep voor haar voorstelling heeft Birgit niet echt. ,,Ik werk eigenlijk niet met een doelgroep. Ik ga uit van wat ik wil maken. In de praktijk zijn de bezoekers tussen de twintig en zestig. Mensen die van muziektheater houden.”
,,Wat ik nog zou willen bereiken? Ik zou dit willen voortzetten. Ik hoop over een paar jaar nog steeds met journalisten aan de telefoon te zitten om te praten over mijn voorstelling. Ik wilde eigenlijk aan een nieuwe voorstelling werken toen ik werd benaderd door de Kleine Komedie en De IJsbreker. Daarom doe ik nu nog drie keer deze voorstelling.”
Birgit Schuurman wil zichzelf met niemand vergelijken. Maar als ze dan toch een naam moet noemen is dat Ellen ten Damme. ,,Zij doet alleen dingen die ze leuk vindt. Zij is een goede vriendin van mijn zus, ik spreek haar regelmatig en dan vraag ik haar weleens om advies. Als je dingen doet die je leuk vindt, is het goed. Ellen, Wende Snijders en Frédérique Spigt zijn wel mijn theatervoorbeelden. Ik hoop dat mensen mij over een aantal jaren ook eigen vinden”, besluit Birgit Schuurman haar verhaal.
u Zaterdag 29 september om 20.15 uur in de IJsbreker. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de IJsbreker en kosten 10 euro in de voorverkoop en 12,50 aan de deur.
Prijsvraag
Onder lezers van de LeusderKrant.nl worden twee kaarten voor de voorstelling in de IJsbreker verloot. Wie graag naar deze voorstelling wil, kan een mailtje sturen naar leusder.krant@bdu.nl. Geef hierin antwoord op de vraag: Hoe heet de laatste cd van Birgit Schuurman? Vergeet niet naam, adres en telefoonnummer te vermelden. Daarnaast worden vijf cd's verloot onder de inzenders.








