,,Toetsen hoe beleid in de praktijk werkt''

22 juli 2007 om 00:00 Nieuws

LEUSDEN - Frouke Vlaskamp was de eerste voorzitter van de adviescommissie bezwaarschriften. Ze is na drie jaar gestopt. ,,Ik kreeg het te druk met mijn Amersfoortse advocatenkantoor'', legt ze uit. ,,Bovendien vind ik dat je dit soort functies niet te lang moet doen. Anders loop je het risico dat je te innig met de organisatie wordt.''

Vlaskamp is een wetsjuriste. ,,Beleid en wetten worden gemaakt voor de mensen en voor de samenleving. Het zijn abstracte woorden die de burgers zouden moeten helpen. Ik vind het heel interessant om te zien hoe de bedoeling van de beleidsmakers en de wetgevers in de praktijk uitwerken.''

,,Juist bij zo'n commissie bezwaarschriften zie je dat voor sommige mensen bepaalde bepalingen heel slecht uitpakken. In zulke gevallen moesten we de belangen wegen. Dan kunnen we begrijpen we dat de gang van zaken voor de klager uitermate vervelend of schrijnend was. De argumenten van de gemeente waren ook wel te begrijpen. Dan is het een dubbeltje op zijn kant welke kant het besluit van de commissie op zou gaan. Vaak kwamen we pas na lang praten tot een uitspraak'', zegt Vlaskamp.

Vooral de zaken rond de Wet Voorzieningen Gehandicapten zullen haar bijblijven. ,,De landelijke overheid bezuinigde en Leusden moest daarin mee. Daar hadden we begrip voor. Dat betekende echter wel dat sommige mensen minder vergoeding voor vervoer kregen of hun auto verloren. Ze waren veroordeeld tot een huis gekluisterd aan huis. Vreselijk. Haagse beleidsmakers zouden met enige regelmaat bezwaarschriftencommissies moeten bezoeken. Dan zien ze wat hun beleid doet'', aldus Vlaskamp.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie