
Derde boek van Marco Bosmans: ‘De missie die vissie werd’
10 oktober 2022 om 13:42 KunstLEUSDEN Op de Visbeurs in Bunschoten werd afgelopen maandag het dubbelboek Vis & Visje gepresenteerd. De makers komen uit Leusden: Joyce Walrave (Romotion) en Marco Bosmans, onze huiscolumnist. ,,Er is niets mis met een wekelijks Knipoogje voor de krant, maar deze klus smaakte tien keer beter, haha.”
Bosmans is het proefschrift niet vreemd. Zo schreef hij voor verschillende culinaire tijdschriften en neemt hij al enkele jaren restaurants de maat voor de AD-rubriek Gouden Pollepel. ,,Een heerlijke baan, inderdaad, maar ik doe dat niet alleen. Ik neem voor die recensies iedere week een soort ‘smakenpartner’ mee, dus iemand die ook verstand heeft van culinaire zaken. Ruud van Diermen, die hier in Leusden bekend is als visspecialist, schuift ook wel eens aan en zo kwam, tijdens één van die avonden, het idee voor dit boek ter sprake. Welk idee? Nou, dat we in dit land met zoveel water zoveel vis vangen, maar slechts een klein deel ervan eten. Dat vind ik onbegrijpelijk. Vis is te duur, hoor ik vaak. Of: er zitten graatjes in, het smaakt naar zee, enzovoort. Maar zo zwart-wit is het helemaal niet! Bovendien vrees ik een kibbeling-generatie.”
Wist jij bijvoorbeeld dat rondvissen plat geboren worden? En heb je enig idee welke vis in kibbeling zit? Nou, dat lees je dus in Vis & Visje
In Van Diermen vindt hij een wapenbroeder en wanneer de twee ondernemers horen dat de Vereniging van Nederlandse Visspecialisten in 2022 het veertigjarig bestaan viert, deelt de schrijver zijn missie: een boek voor lekkerbekken. Hij heeft beet en weet reclamebureau Romotion te strikken voor de vormgeving en het logistieke proces.
Bosmans: ,,Ik heb eerder met Joyce en haar man Ronald samengewerkt voor het culinair reisdagboek Proefverlof en dat is me heel goed bevallen. Ja, ik denk dat onze smaken goed overeen komen. Joyce was wel te porren voor de uitdaging van een tweezijdig vis-boek. Zo schreef ik de Vis-verhalen voor de volwassen lezers en kinderteksten voor Visje, terwijl zij de juiste sfeer in beeld bracht. Wist jij bijvoorbeeld dat rondvissen plat geboren worden? En heb je enig idee welke vis in kibbeling zit? Nou, dat lees je dus in Vis & Visje.”
Het eerste dubbelboek is deze week door Ruud van Diermen overhandigd aan voorzitter Vonhof van MKB-Nederland en de overige exemplaren zijn te koop bij de vele visspecialisten in het land.
















