Bridgeclub Leusden speelt twee avonden per week in De Til.
Bridgeclub Leusden speelt twee avonden per week in De Til. Eigen foto

Bridgeclub Leusden: competitie én gezelligheid

10 september 2022 om 10:47 Verenigingen

LEUSDEN Bridge spelen in de huiskamer is leuk; spelen in clubverband maakt het kaartspel nog gevarieerder. Deelnemers spelen op een avond tegen meerdere tegenstanders, kunnen de scores met elkaar vergelijken en er is het sociale aspect; koffie vooraf, een praatje en een drankje na afloop. Bridgeclub Leusden biedt dit allemaal.

De vereniging bestaat dit jaar een halve eeuw en heeft ongeveer 125 leden. Gespeeld wordt op dinsdag- en donderdagavond vanaf 19.30 uur in De Til. „Op deze locatie kunnen maximaal 76 spelers bridgen aan negentien tafels met vier personen. Maar omdat niet iedereen elke avond kan komen spelen, hebben we ruimte om meer leden te verwelkomen”, zegt vicevoorzitter Pier Selles.

GEESTELIJK FITTER De 77-jarige Leusdenaar is al 21 jaar lid „Bridgen is geen moeilijk spel, maar de kaartverdeling is wel telkens anders en daarom is elk spel anders. Dat je je hersenen moet blijven trainen is een goede zaak, door bridge blijf je geestelijk fitter. Door je resultaten te vergelijken met een ander is er een onderlinge competitie van 24 spellen op een avond tussen de leden van de bridgeclub. Je speelt vier spellen, daarna wordt er gewisseld en zo speel je op een avond zes keer tegen een ander paar. Op een bridgeclub leer je beter te bridgen. Je bouwt ervaring op door het regelmatig te doen.”

Naast het spel is er het sociale element. „We beginnen meestal met een kop koffie, je maakt een praatje, drinkt een drankje en praat nog even na voor iedereen weer naar huis gaat.” Bridgeclub Leusden is lid van de Nederlandse Bridge Bond en leden krijgen maandelijks het bondsblad Bridge met daarin tips, wetenswaardigheden en nieuws. 

Bij interesse: Marieke Schrijner: m.schrijner@outlook.com of 24007.bridge.nl.

Dit artikel maakt deel uit van een commerciële sportbijlage die half september in de Leusder Krant verscheen. Bij interesse in een advertorial of ander vorm van publiciteit voor uw vereniging of onderneming, staat media-adviseur Arnout Wagemans u graag te woord over de mogelijkheden in onze papieren kranten of digitale kanalen: tel. 06-55780473 of a.wagemans@bdu.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie