
‘Opvang jonge vluchtelingen met half jaar verlengd en uitgebreid’
29 augustus 2022 om 10:01 WonenLEUSDEN De opvang van jonge vluchtelingen in het Van der Valk hotel in Leusden wordt met een half jaar verlengd. Dat meldt de gemeente Leusden. Het COA heeft over dit voornemen het college van B&W deze week geïnformeerd en het college is hiermee akkoord gegaan.
Daarnaast is ook het aantal opvangplekken met dertig personen uitgebreid. In Leusden werden al tachtig jonge vluchtelingen opgevangen in het hotel. Nog altijd is er sprake van een grote toestroom van asielzoekers in ons land. Dit heeft tot gevolg dat er in de reguliere opvanglocaties geen ruimte meer is. Met name bij het aanmeldcentrum in Ter Apel ontstaan daardoor schrijnende situaties voor wachtende asielzoekers. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) is daarom nog altijd dringend op zoek naar extra tijdelijke opvangplekken in Nederland. Het COA heeft daarom opnieuw het verzoek gedaan om de crisisnoodopvang in Leusden te verlengen met een half jaar.
BEGELEIDING Tevens is verzocht het aantal plekken te kunnen uitbreiden. De gemeente Leusden heeft hiermee ingestemd. Deze opvang wordt opnieuw gerealiseerd in Hotel Van der Valk. ,,Met de hoteldirectie zijn hierover inmiddels afspraken gemaakt. Er worden in het hotel alleenstaande minderjarige vluchtelingen opgevangen. Zij hebben in Nederland nog geen status en gaan de asielprocedure in, waarvoor de IND verantwoordelijk is. Alle minderjarige vluchtelingen krijgen ook een voogd. Dat gebeurt via het NIDOS, de voogdij-instelling voor deze jongeren. Het COA zorgt ervoor dat de opvang op een veilige wijze en ordentelijk verloopt. Tot nu toe is dit ook zonder noemenswaardige problemen verlopen.”
Er is dag en nacht begeleiding aanwezig, die de jongeren helpt in hun asielproces en tevens toeziet op de gang van zaken in en om de locatie, legt de gemeente uit. ,,Het COA is ervaren in de opvang van deze doelgroep. Eerder dit jaar werden in Leusden ook al jonge vluchtelingen opgevangen en dit verliep voor alle betrokkenen plezierig.”



















