Homeride dit jaar ook door Leusden

23 mei 2012 om 00:00 Nieuws

Henk Lonink heeft het voor elkaar gekregen om vorig jaar een team te formeren dat deelnam aan de eerste Homeride die werd verreden. Een deelnemend team moest minimaal 7.000 euro aan sponsorgeld bijeen brengen om mee te mogen doen. Het werd in Leusden uiteindelijk 12.000 euro.

Sponsortocht voor Ronald McDonald LEUSDEN - Vorig jaar werd ‘Homeride’, een sponsortocht ten bate van het Ronald McDonald Kinderfonds voor het eerst gereden. Er deden dertien teams mee met in totaal 120 renners. Dit jaar hebben zich 33 teams aangemeld voor de rit van 500 km die zaterdagmiddag 2 juni van start gaat. Dankzij onder meer de inspanning van Leusdenaar Henk Lonink doen er deze keer twee ploegen uit Leusden mee.

door Frits van Breda

Enthousiast geworden door het succes van vorig jaar is Lonink aan de slag gegaan om ook aan de rit van dit jaar zijn bijdrage te leveren. Inmiddels zijn er twee teams met ieder tien renners gevormd die druk in de weer zijn om sponsorgeld bijeen te vergaren. In één van de teams rijdt de Leusdense fractievoorzitter van de VVD en directeur van het Ronald McDonald Kinderfonds Marc van den Tweel mee. Hij doet dit overigens voor de tweede keer, vorig jaar maakte hij deel uit van een team van personeelsleden van ‘zijn’ organisatie.

,,Je rijdt niet zomaar 500 km in 24 uur’’, is de toelichting van Henk Lonink, die toegeeft zelf ‘een mountainbike met een roestige ketting in de schuur te hebben staan’. De afstand hoeft dan ook niet door alle renners te worden afgelegd. Het is de bedoeling dat alle renners in Groningen starten en het hele team aanwezig is bij de finish in Maastricht.

Onderweg mogen de fietsers zich in een bus laten vervoeren om één of meer etappes over te slaan. Voorwaarde is wel dat er altijd minimaal twee deelnemers van een team op de fiets aan het rijden zijn. Vorig jaar heeft één enthousiast lid van het Leusdense team de rit in zijn geheel afgelegd. Dit jaar hebben vier renners aangegeven dat ze willen proberen de hele route te rijden.

Op 2 juni zullen alle deelnemers aan de Homeride door Achterveld en Leusden komen. Café de Dikke en restaurant Hello Again hebben laten weten dat ze speciale aandacht zullen schenken aan de doorkomst, die tussen 21.00 en 24.00 uur wordt verwacht.

Door het hele land verspreid zijn er vijftien Ronald McDonaldhuizen en twee vakantiecentra. De huizen zijn bedoeld voor ouders die op deze manier dicht bij hun kind kunnen zijn dat langere tijd in een ziekenhuis verblijft. Een nieuwe aanwinst van het kinderfonds is een sportcentrum in Amsterdam waar ruimte is voor 1100 sporters en supporters per dag. De accommodatie, uniek in West-Europa is speciaal gebouwd voor kinderen met een handicap. De route die de fietsers en hun begeleiders gaan afleggen voert langs zes Ronald McDonald huize en twee vakantiecentra.

Meer informatie over de Leusdense teams die meedoen aan Homeride is te vinden op www.mijnronaldmcdonaldactie.nl/teams/homerideleusden . Op de website is te zien wie de sponsors tot nu toe zijn en om welke bedragen het gaat.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie