Finale Grote Prijs van Leusden
31 januari 2013 om 00:00 NieuwsLEUSDEN - In de IJsbreker vindt op zaterdag 9 februari van 21.00 tot 02.00 uur alweer de twintigste finale van de Grote Prijs van Leusden plaats. Op vrijdag 25 en zaterdag 26 januari hebben twaalf bands twintig minuten podiumtijd gehad tijdens de voorrondes van de Grote Prijs van Leusden. Zij hebben deze avonden gestreden om de felbegeerde finaleplaatsen. Door de jury zijn de beste, meest veelbelovende, bands gekozen om hun eer te verdedigen tijdens de finale. Dit jaar zijn er ook weer vijf finalisten. Drie hiervan zijn gekozen door de jury, er is één runner-up (hoogst geëindigd met publieksstemmen en beoordeling van de jury) en een publiekswinnaar. Het niveau ligt dit jaar erg hoog en het beloofd dan ook een spannende avond te worden met vele muzikale hoogtepunten.
De vijf bands die op 9 februari gaan strijden om de eerste, tweede en derde plaats zijn: My own legend, MadeOfWax, Old Socks, Rhovanion en Via Maria.
Rhovanion
Folkmetal wordt vaak gemaakt door bands met keyboard of synthesizer maar Rhovanion heeft de echte instrumenten. Waaronder een doedelzak, tin whistle en viool. Rhovanion bestaat uit zeven zeer muzikale en gedreven mensen die gezamenlijk zorgen voor de bijzondere sfeer van Rhovanion.
Old Socks
Buiten het feit dat beide jongens gitaar spelen, hebben ze ook beschikking over een cajon. Dit percussie instrument gebruiken de jongens ook vaak en samen met Thomas zijn zang en Jelle's niet te missen raps zorgt dit voor een vrolijke mix van muziek stijlen die leuk om te horen zijn. De muziek van Old Socks wordt vaak omschreven als vrolijk, zomers, rap, akoestisch, pop en alternative.
My own legend
My own legend brengt het publiek een ware authentieke ervaring. De songs zijn slim en verassend. Verwacht zo nu en dan herinnerd te worden aan vroegere favoriete bands uit de 90's maar verwacht tevens en authentiek, nieuw geluid. Volgens Oscar van der Burgh is de band geïnspireerd door bands als U2, Red Hot Chilli Peppers, Pearl Jam en Marillion. Ook is klassieke muziek een waardevolle inspiratie bron.
MadeOfWax
MadeOfWax is een jonge frisse Pop (door Jazz en Funk geïnspireerde) band. Met invloeden van onder andere Maroon5, Gavin deGraw, James Brown, Coldplay en Handsome Poets. De band is gestart in 2011 en heeft sindsdien veel bandcoaching gehad van diverse (top)muzikanten. MadeOfWax heeft er al een aantal optredens op zitten en dit smaakt naar meer. Deze muzikale jongens zijn zeer gedreven en enthousiast.
Via Maria
Leg een vergrootglas op het alledaagse en wat zie je dan? Het abnormale. Maria van Dongen bekijkt het allemaal vanuit net een ietsje ander perspectief. Met een kwinkslag zoekt ze in haar theater naar de broze grens tussen geluk en verdriet. Vanaf 2007 giet ze haar gedachten in liedjes en vertellingen. Het resultaat: Via Maria, een theaterband die vraagtekens blijft tekenen achter de gedachten van hun publiek.
De deuren gaan om 21.00 uur open en de entree bedraagt €5,-. Voor meer informatie www.ijsbrekerleusden.nl of bel naar 033-4945691












