
Een oude houten vloer gerenoveerd als nieuw dankzij Het Vloerenhuis
10 oktober 2024 om 19:10 ZakelijkNIJKERK Van elke houten vloer die er al 10 tot 25 jaar ligt is een nagenoeg nieuwe vloer te maken. Na het renoveren van een vloer is het alsof de vloer weer als nieuw is. „Renoveren is goedkoper dan vervangen en daarnaast duurzamer. Ongeveer één derde van ons werk is onderhoud en renovatie aan bestaande vloeren, onder andere door schuren of aanhelen”, aldus Pieter van Es van Het Vloerenhuis in Nijkerk.
De meeste vloeren kun je opnieuw schuren en hergebruiken. „Je kunt daarmee je interieur veranderen. Over het algemeen gaat een houten vloer een mensenleven mee. Ook bij aankoop van een woning kun je de bestaande houten vloer een nieuwe uitstraling geven. Waar meubels hebben gestaan, is vaak verkleuring opgetreden. Je kunt de vloer machinaal laten opschuren en weer behandelen met een olie of een parketlak.”
Van elke houten vloer die er al 10 tot 25 jaar ligt is een nagenoeg nieuwe vloer te maken
STOFARM SCHUREN
„We beginnen met het kaal schuren van de vloer en maken deze blank. Vroeger gaf schuren van een houten vloer veel stof, maar hoe het tegenwoordig gebeurt geeft het bijna geen stof meer. Als er V-groeven tussen de vloerdelen in zitten, dan frezen we deze schoon. Vervolgens kunnen we de meeste vloeren naar tientallen verschillende kleuren omzetten. Voor een klant hebben we een vergeelde vloer in een dekkende ral-groene kleur veranderd. We kunnen vloeren dekkend wit, zwart of grijs maken in de verfkleur die men maar wil.”
Een ander renovatieproject is het aanhelen van een houten vloer. „Mensen hadden een grote schouw en hebben gekozen voor een ander type haard. Wij gaan het parket aanhelen door een nieuw stuk parket aan de vloer aan te leggen. De vloer is ingetand, waardoor de planken in elkaar grijpen en de vloer mooi doorloopt. In dit geval was het een eikenhouten visgraat vloer. We hebben de vloer in de witte olie gezet en deze is nu white washed.”
(Artikel gaat verder onder de afbeelding).
![]()
Een grote schuurmachine met als inzet foto’s van een freesmachine en een kantenmachine. - Foto: Het Vloerenhuis
Ook het renoveren van houten vloeren bij waterschade en brandschade komt voor. „Mensen hadden waterschade en de vloer bij de achterpui stond bol. Wij hebben de ondervloer en de planken eruit gehaald en laten drogen. Dit kan overigens zomaar twee weken tot een maand duren. Je doet vochtmetingen om te kijken of de betonnen vloer droog genoeg is. Daarna is de ondervloer - een eiken mozaïek parket - erin verlijmd en nieuwe planken hebben we erop gelijmd.”
Bij brand ontstaat vaak water-, rook en roetschade en dan moet de vloer ook gerepareerd worden. „Wij proberen deze zo goed mogelijk te herstellen om zo min mogelijk te hoeven vervangen. Bij water- en roetschade gaan we de vloer schoon schuren of heel intensief reinigen. Je kunt dan ook een andere kleur vloer kiezen, want bij brand moet je vaak ook opnieuw schilderen. Je kunt dan kiezen voor een Scandinavische lichte look of een warme kleur om een warme sfeer in je huis te brengen.”
Een houten vloer heeft onderhoud nodig en door dit goed te doen, verleng je de levensduur van de vloer
ONDERHOUD
Een houten vloer heeft onderhoud nodig en door dit goed te doen, verleng je de levensduur van de vloer, geeft Pieter aan. „Als je geen onderhoud uitvoert, wordt de vloer kwetsbaar. Het Vloerenhuis heeft de verzorgingsmiddelen van o.a. Woca en Bona. Met een zeep door het water heen kun je de vloer dweilen en voedt daarmee de olie. Bij behandelen met een laklaag gebruik je polish: een verdunde lak die je door het dweilwater heen kunt doen of puur kunt aanbrengen. Dit is een beschermlaag voor de laklaag, waardoor de vloer langer meegaat. Voordeel van een olielaag of waslaag is dat de vloer wordt gevoed en goed verzadigd blijft.”
(Artikel gaat verder onder de afbeelding).
![]()
Renovatie van een houten vloer na een waterschade (boven). - Foto: Het Vloerenhuis
Afgelopen zomer heeft Het Vloerhuis in opdracht van de gemeente Harderwijk het onderhoud van de vloer van MFC De Roef in Harderwijk uitgevoerd. „Hier werd bij feesten weleens wat gemorst. Wij hebben de vloer intensief gereinigd en opnieuw behandeld met een vloerolie, waardoor de vloer weer klaar is voor intensief gebruik. De bedrijfsleider kan de vloer zelf schoonhouden met zeep door dweilwater heen. Wij gaan de vloer jaarlijks in de onderhoudsolie zetten.”
Het Vloerenhuis is Bona-gecertificeerd vakman. „We doen alles met eigen mensen en volgen diverse trainingen om op de hoogte te blijven van alle nieuwe ontwikkelingen op het gebied van houten vloeren.”
Het Vloerenhuis, Watergoorweg 71, Nijkerk, tel. 0341-353772, www.uwvloeronderhouden.nl, www.hetvloerenhuis.nl.
Deze advertorial wordt u aangeboden door Het Vloerenhuis en maakte deel uit van onze Najaarsspecial. Ook profiteren van het grote bereik van de print- en online kanalen van de Leusder Krant.nl? Neem dan contact op met Arnout Wagemans (tel. 06-55780473, a.wagemans@bdu.nl) of onze verkoopafdeling: tel. 0342-494260, verkoop.amersfoort@bdu.nl.



















