
Ank van Woerdekom (D66): ‘Terugblik en vooruitzien’
19 februari 2022 om 07:21 PolitiekLEUSDEN In de rubriek Raadgever komt elke week een ander raadslid aan het woord over een zelfgekozen item. Deze week: raadslid van D66, Ank van Woerdekom.
,,Nog precies één maand tot de gemeenteraadsverkiezingen. Tijd voor een terugblik op de afgelopen vier jaar. De fractie van D66 - bestaande uit Albert Dragt, Jan Mülder en mijzelf (Ank van Woerdekom) - maakte deze raadsperiode geen deel uit van de coalitie. Dan is het echt heel moeilijk om - ook met goede argumenten – iets van je idealen voor elkaar te krijgen.?
,,D66 zoekt altijd de dialoog en is een groot voorstander van pragmatische oplossingen. De mooiste momenten in de afgelopen periode waren voor mijzelf dié momenten waarbij het algemeen Leusdens belang uitsteeg boven partijpolitiek belang.”
GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN ,,Op 16 maart doen acht partijen in Leusden een gooi naar zoveel mogelijk zetels bij de gemeenteraadsverkiezingen. De 23 nieuwe gemeenteraadsleden moeten de komende vier jaar belangrijke beslissingen nemen over onderwerpen, die alle Leusdenaren aangaan. Het maakt daarbij niet uit of je woont in Leusden centrum, Leusden Zuid/Tabaksteeg, Stoutenburg of Achterveld. We zijn allemaal inwoner van de gemeente Leusden met gezamenlijke belangen, wensen en verplichtingen ondanks de vaak ideologische verschillen.”
D66 vindt dat de komende raadsperiode een college met meer ambitie aan de slag moet gaan
DYNAMISCH EN DUURZAAM ,,Dynamisch en duurzaam luidt de titel van het verkiezingsprogramma van D66 Leusden. Aan de titel kun je de kernboodschap van D66 Leusden aflezen. In 25 pagina’s lees je uitvoerig onze wensen, plannen en dromen voor de komende vier jaar en iets verdere toekomst. Als speerpunten voor de komende raadsperiode zetten we in op meer woningen bouwen voor alle doelgroepen en in alle prijsklassen, duurzame energieopwekking met aandacht voor mens, dier en natuur. We gaan voor een dynamisch en toekomstgericht Leusden, waar mensen graag willen wonen met gelijke kansen voor iedereen en waar niemand buiten de boot valt.”
COALITIEVORMING ,,In verkiezingstijd worden de verschillen tussen partijen uitvergroot tijdens debatten en in de media. Daarna volgt de periode van coalitievorming. D66 vindt dat de komende raadsperiode een college met meer ambitie aan de slag moet gaan. Een college, dat de urgentie op gebied van woningbouw, verduurzamen en klimaatopgaven onderkent en Leusden meeneemt in de dynamiek van de huidige tijd. D66 maakt graag deel uit van een coalitie die moeilijke keuzes durft te maken.”
AFSCHEID EN VERNIEUWING ,,De lokale politiek dienen is heel afwisselend en een eer om te mogen doen. Alle drie de huidige raadsleden vertrekken na meer dan tien jaar actief te zijn geweest. We hebben het volle vertrouwen in onze nieuwe kandidaten, die veelal jong en ambitieus zijn. We wensen ze veel succes en verwachten, dat na deze moeilijke corona-periode vergaderingen in het Huis van Leusden binnenkort weer mogelijk zijn. We hopen, dat velen van jullie op hen zullen stemmen.”
Ank van Woerdekom, raadslid D66, www.D66.nl/leusden.
















