
Joost van Herpen (GL/PvdA): ‘Feiten moeten er toe doen’
17 juni 2023 om 07:32 PolitiekLEUSDEN In de rubriek Raadgever komt elke week een ander raads- of fractielid aan het woord over een zelfgekozen item. Deze week Joost van Herpen (GL/PvdA) over …
,,Als (oud) vakbondsbestuurder werd mij geleerd dat communicatie met (kader)leden en de media wezenlijke onderdelen van mijn functie waren. Zo kreeg ik scholing in het redigeren van nieuwsbrieven en ging ik op mediatraining in het omgaan met pers en overige media. Mij werd geleerd in contacten met de media goed na te denken welke boodschap ik wilde overbrengen en hoe dit te doen. Welke feiten zijn relevant en wat is het te bereiken resultaat? Maar ook, houd je aan de feiten en wees eerlijk bij het gebruiken van de feiten. Zorg er voor dat je gebruik maakt van traceerbare juiste informatie.”
,,Als raadslid in Leusden heb ik dankbaar gebruik gemaakt van de in vakbondstijd opgedane media kennis en ervaring. Het juist informeren van het publiek en je achterban is een opdracht aan elke vakbondsbestuurder en raadslid.”
,,Of er altijd juist geïnformeerd wordt in de rubriek Raadgever in de Leusder Krant hield mij bezig na lezing van een recente bijdrage in deze rubriek. In de door de partij Lokaal Belangrijk geschreven Raadgever wordt geschreven dat deze partij het verschil heeft gemaakt in het behoud van de politiepost in Leusden. Toen ik dit las, kwam me een tv-uitzending op het netvlies die de dag na de gemeenteraadsverkiezingen in 2022 plaatsvond. Tijdens deze uitzending constateerde Lokaal Belangrijk dat Leusden geen politiebureau meer had, het was verkocht. Ten onrechte werd toen de burgemeester aangesproken dat hij moest luisteren naar de wensen van Lokaal Belangrijk.”
,,Over het belang van het behoud van een lokale politiepost zijn we geheel eens, goed dat deze behouden blijft. Maar de feiten van het behoud van de politiepost in de brandweer kazerne liggen in de tijd gezien al voordat partij Lokaal Belangrijk bestond of in de Leusdense gemeenteraad binnen trad.”
,,Al in het najaar van 2020 was in het toenmalige college van B en W met steun van de gemeenteraad het plan ontstaan om de politiepost in Leusden te behouden en in de toekomst onder te brengen in de verbouwde brandweerkazerne. Dit resultaat is dus niet zo zeer op het conto te schrijven van Lokaal Belangrijk zoals in de recente raadgever wordt beweerd.”
,,Ik snap dat het succes vele vaders kent, maar de feiten naar je hand zetten wordt altijd afgestraft, zo leerde ik al tijdens mijn mediatraining.”
,,Mijn wens, blijf ook in de Leusdense politieke arena respectvol met elkaar omgaan, waarbij enkel en alleen de echte feiten de basis vormen in het politieke debat .Een partij die zegt te staan voor juiste informatie uitwisseling moet zich hierin helemaal kunnen vinden.”
Joost van Herpen, oud raadslid/Fractievertegenwoordiger GL/PvdA, J.vanHerpen@raad.leusden.nl.



















